• Jesteśmy wicemistrzami powiatu!

            14.11.2023

            Nasza drużyna w składzie Bartosz Górdziel, Jakub Kudła, Jakub Adamczyk (rez.) 13 listopada 2023 r. wzięła udział w MISTRZOSTWACH  POWIATU W TENISIE STOŁOWYM w Strzelcach Kraj.. W turnieju wystartowało 10 zawodników z 5 drużyn. W zmaganiach drużynowych nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i po zaciętej walce zdobyli WICEMISTRZOSTWO POWIATU.

          • Konkurs na najładniejszy różaniec

            20.11.2023

            W październiku odbył się konkurs na najładniejszy różaniec. Spośród klas I - VI udział wzięło aż 67 uczniów. Wybór najciekawszych i najładniejszych różańców okazał się bardzo trudny, dlatego komisja postanowiła wyróżnić więcej osób.

            Klasy I-III

             Miejsce I Zuzanna Wylegała, Marcel Adrian i Tymon Gumiński

             Miejsce II Daria Szcześniak, Beata Patora i Marcelina Fulara

             Miejsce III Sebastian Kąkol, Antoni Czekalik i Michał Grudziński

             Klasy IV-VI

             Miejsce I Lena Zając , Oliver Otulakowski oraz Filip i Gabrysia Fulko

            Miejsce II Zuzanna Siwek, Filip Dąbrowski i Zuzanna Grabowska

             Miejsce III Maja Muszyńska, Mateusz Marciniak i Maciej Rozmarynowski.

             Wyróżnienia otrzymali: Maja Malka, Emilia Żendełek, Paulina Ramiączek, Franciszek Burdz, Kornelia Jeziorska, Amelia Zimna, Jessika Dolat, Szymon Żurawik, Weronika Jaskólska, Karolina Stempel i Ignacy Wilczak.

             Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy !!!

          • Wycieczka do Szczecina

            08.11.2023

            Pod koniec października (26-27.10.) odbyła się dwudniowa wycieczka do Szczecina w ramach programu ministerialnego „Poznaj Polskę”. W wyjeździe wzięli udział uczniowie BRANŻOWEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ Z GMINNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ  w Dobiegniewie.

            Wycieczka była niesamowitą okazją do zgłębienia historii tego regionu. Pierwszego dnia odwiedziliśmy CENTRUM DIALOGU „PRZEŁOMY” oraz MUZEUM HISTORII MIASTA. CENTRUM DIALOGU „PRZEŁOMY” okazało się fascynującym miejscem, które opowiadało historię Polski, a w szczególności Szczecina w okresie powojennym. Eksponaty, multimedia i interaktywne prezentacje przybliżyły nam dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce po II wojnie światowej, ukazując transformację miasta i jego mieszkańców w tamtym trudnym okresie. Następnie udaliśmy się do MUZEUM HISTORII MIASTA, gdzie mogliśmy zgłębić historię Szczecina od czasów prehistorycznych po współczesność. Zbiory archeologiczne, dokumenty historyczne i rekonstrukcje pomagały nam zrozumieć, jak miasto ewoluowało na przestrzeni wieków.

            Drugiego dnia wyruszyliśmy do MUZEUM MEDYCYNY przy ZAKŁADZIE HISTORII MEDYCYNY oraz do zespołu kościoła p.w. NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY KRÓLOWEJ ŚWIATA w Stargardzie, a także zwiedziliśmy średniowieczne mury obronne miasta. W MUZEUM MEDYCYNY zrozumieliśmy, jak zmieniały się metody leczenia, narzędzia oraz jak rozwijała się wiedza medyczna w różnych epokach. Następnie w Stargardzie, zespół kościoła p.w. NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY KRÓLOWEJ ŚWIATA okazał się niezwykłym zabytkiem architektury sakralnej. Jego historia, architektura i znaczenie dla lokalnej społeczności były niezwykle interesujące.

            Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie średniowiecznych murów obronnych w Stargardzie. Te imponujące fortyfikacje stanowiły ważny element historii miasta, zapewniając nam wgląd w sposób, w jaki ludzie chronili się przed zagrożeniami w przeszłości.

            Wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Pozwoliła nam lepiej zrozumieć historię, architekturę i rozwój medycyny w tym regionie. Każde miejsce, które odwiedziliśmy, wniosło coś wartościowego do naszej wiedzy i rozbudziło nasze zainteresowanie historią oraz dziedzictwem kulturowym Szczecina i okolic.

          • Noc w szkole

            07.11.2023

            W dniach 27-28.10.23 nasza drużyna zorganizowała mały biwak. Po apelu rozpoczynającym nocowisko zuchy miały zajęcia w ramach programu ROHiS, przygotowywały teatr cieni. Harcerze rozmawiali na temat tolerancji i asertywności oraz przygotowali scenki tematyczne. Wieczorem tradycyjnie mieliśmy świecowisko. Wieczorny seans filmowy „Czarne stopy” obejrzała też spora grupa harcerzy. Zuchom najbardziej podobał się spacer po szkole. Kolejny dzień minął na zajęciach w terenie. Harcerze wykorzystali znajomość mapy i kompasu, aby dojść do celu, gdzie przy pomocy wykrywacza metalu odszukali ukryte przez dh. Waldka rzeczy. Zuchy wykonały ćwiczenia  przygotowujące do zdobycia JOT czyli odznaki tężyzny fizycznej. Podczas biwaku nauczyliśmy się wiązać na chustach węzeł przyjaźni i nowego pląsu. Zastęp ”Bigosiary”  przygotował makaron z sosem pomidorowym i ciastka francuskie z jabłkami. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy.

          • „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

            05.11.2023

            W ramach realizacji działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie wziął udział w Międzynarodowej Edycji IV Ogólnopolskiej Akcji Przerwa Na Czytanie - Bicie Rekordu W Czytaniu Na Przerwie. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
            W piątek 27 października podczas przerwy uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Najmłodszym uczniom kl. I-III czytali zaproszeni rodzice. Podobnie było w oddziale przedszkolnym. W klasach IV – VI uczniowie głównie wybierali do czytania klasę lub korytarz. Nasz wynik to 352 czytelników. Oprócz wspólnego czytania dla wszystkich zostały przygotowane konkursy. Klasy 1-2 brały udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój ulubiony bohater literacki”. Uczniowie kl. 3 walczyli o tytuł „ Mistrza pięknego czytania”. Tytuł „ Mistrza ortografii” mogły zdobyć dzieci z kl. 4. Zaś młodzież z kl. 5-6 walczyła o podium w konkursie „ Znawca cytatów i bohaterów literackich”. Wszyscy w ty dniu mogli przebrać się za bohatera swojej ulubionej książki. Starsi uczniowie mogli popisać się także zdolnościami plastycznymi przygotowując plakat oraz aktorskimi wychwalając czytanie śpiewająco. Nagrody książkowe dla zwycięzców zostały zakupione dzięki  realizacji działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy dla dzieci. Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowani , zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy….książkach.

          • Konkurs na najpiękniejszą dynię

            14.11.2023

            Dnia 30 października 2023 roku wręczono dyplomy za udział w konkursie na ,,Najpiękniejszą dynię”. Przyniesiono wiele dyń wykonanych w ciekawy i zabawny sposób. Jury miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ wszystkie dynie zachwycały pomysłowością i sposobem wykonania. Wyróżnienia otrzymali:

            - Maja Pierzakowska 

            - Weronika Wójciak

            - Marcel Adrian

            - Igor Wardęga. 

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac 🎃 👏

          • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

            05.11.2023

            W czwartek 26 października 2023 r. odbyły się w Górkach Noteckich Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, w których wzięli  udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii młodszej rocznik 2010 i młodsi - Hubert Wardęga i Samuel Bełezina zajęli trzecie miejsce. W kategorii starszej rocznik 2009-2010 - Oliwier Karaśkiewicz i Igor Mączka wygrali wszystkie swoje mecze, zajmując tym samym pierwsze  miejsce, zdobyli puchar i awans do półfinałów wojewódzkich.

          • „Poznaj Polskę” - Toruń

            29.10.2023

            Trzy dni w Toruniu z programem " Poznaj Polskę" dofinansowywanym przez MEiN minęły w ekspresowym tempie. Uczestnikami wycieczki byli tym razem uczniowie liceum ogólnokształcącego. Udało się, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, zrealizować wszystkie założone punkty wycieczki.

             

            Dzień pierwszy

            Przyjazd i zakwaterowanie w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży, które okazało się miejscem czystym, przyjaznym i dobrze skomunikowanym ze Starym Miastem. Wieczorem seans "Chłopów". No, dobrze, nie będziemy kłamać, niektórzy wybrali horror

             

            Dzień drugi

            Spędziliśmy go w obrębie Starego Miasta w towarzystwie Kopernika, krzyżackich rycerzy
            i hanzeatyckich kupców. Przemierzyliśmy 11 i pół tysiąca kroków w otoczeniu starówki wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy tam w towarzystwie przewodniczki ruiny krzyżackiego zamku, odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich, odbyliśmy warsztaty w Piwnicy Hanzy i wpadliśmy z wizytą pod Krzywą Wieżę. Nie mogło również zabraknąć wizyty połączonej z seansem filmowym w  Domu Kopernika.  

             

            Dzień trzeci

            Seans w toruńskim Planetarium i wizyta w Collegium Maius, możliwa dzięki dobrej woli
            i uprzejmości dra Pawła Bohuszewicza , któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za oprowadzenie naszych uczniów po wydziale nauk humanistycznych  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

             

            Dzięki udziałowi w projekcie MEiN-u uczestnicy wyjazdu poznali Toruń i jego historię, a wycieczka, ich zdaniem, była bardzo udana. Organizacją i przebiegiem programu zajęła się pani Paulina Paczesna wraz z opiekunami państwem Sylwią i Marcinem Szachowiczami.

          • Gra “Znajdź Świętego”

            06.12.2023

            W dniach 30.10 i 02.11  przeprowadzona została gra “Znajdź Świętego”, a  szkolne korytarze stały się labiryntem pełnym inspirujących postaci. Zadaniem  uczniów było przemierzanie szkolnych zakamarków i jak najszybsze odkrycie  wizerunku 21 świętych ukrytych w kodach QR.  Najlepszy wynik uzyskały uczennice  Klaudia Tworek z kl. 7a i Oliwia Waszkiel z kl. 7a, którym  serdecznie gratulujemy!

            Oprócz dobrej zabawy dla każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka.

             

          • Zajęcia świetlicowe

            25.10.2023

            Na zajęciach świetlicowych dzieci dzielą się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Dzisiaj poznaliśmy hobby Agatki, która pokazała nam jak tworzyć zwierzęta metodą filcowania igłą. Jest to dobry sposób na zacieśnianie relacji między dziećmi. Stanowi niecodzienną formę relaksu i sposób kreowania wyjątkowych figurek.

            W tym roku szkolnym świetlica kontynuuje zapoczątkowaną w ubiegłym roku innowację czytelniczą "Czytamy codziennie". Uczniowie każdego dnia przez 15 min czytają wybrane czasopisma młodzieżowe Viktor, Junior, Wydra oraz książki ze świetlicowej biblioteczki .

             

          • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

            24.10.2023

            Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka. Każde z nich z niecierpliwością czekało na spotkanie ze szkołą, koleżankami, kolegami i nowymi przygodami.

            20 października odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia, poprzez które dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W części artystycznej zaprezentowały zdobytą już wiedzę i umiejętności. Były miłe życzenia i upominki od zaproszonych gości oraz podziękowania pierwszoklasistów.

          • MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

            24.10.2023

            11 października 2023r. w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 i Uczniowski Klub Sportowy. Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Po  zaciętym pojedynku dziewczęta z klas VI  zajęły I miejsce i uzyskały awans na zawody wojewódzkie w Babimoście.                                                                                     

            Skład drużyny: Zuzanna Galina, Julia Paczesna, Zuzanna Ramiączek, Oliwia Wójtowicz, Zuzanna Siwek, Adrianna Kaczmarek, Maja Aleksandrowicz. Nauczyciel - Dariusz Majowicz.

            Chłopcy z klas V I VI zajęli IV miejsce. Drużyna: Daniil Hryshchenko, Jakub Woźniak, Błażej Grajek, Jakub Gawart, Gabriel Kosowski, Samuel Bełezina, Nikolas Zaremba, Szymon Świło. Nauczyciel - Franciszek Filas.

            Dziewczęta i chłopcy ze starszej grupy wiekowej zajęli II miejsce. Drużyna: Malwina Jacków, Karolina Kalinowska, Barbara Patora, Anna Soniewska, Lena Wardęga, Monika Wieleba oraz Oleg Wiśniewski, Henryk Łapeta, Jakub Sitkiewicz, Patryk Grzywacz, Witold Kosowski, Igor Mączka. Nauczyciele: Barbara Grzebyk i Franciszek Filas.                                                          

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • Wycieczka do Gorzowskiego Parku Krajobrazowego

            24.10.2023

            16 października uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 liceum razem z Panią Iwoną Dobrowolską i Panią Kingą Konopelską wybrali się na wycieczkę do Gorzowskiego Parku Krajobrazowego - stacja w Lipach. W ramach wycieczki uczniowie poznali  zwierzęta zamieszkujące teren parku, spacerowali po lesie ścieżkami edukacyjnymi - m.in zobaczyli torfowiska oraz różne rodzaje widłaków, które rosną w lasach parku. Po części edukacyjnej uczniowie odpoczywali przy ciepłym ognisku, na którym mogli upiec kiełbaski. 

          • Śniadanie daje moc

            16.10.2023

            Klasa 2 a wspólnie przygotowała drugie śniadanie. Każdy mógł wybrać dla siebie to, co najbardziej lubi. Kanapki przygotowane przez dzieci były nie tylko zdrowe, ale też kolorowe. Podczas przygotowywania posiłku dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, rozwijały kreatywność, a także kształciły nawyki dbania o higienę miejsca pracy.

            Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci dowiedziały się również, że codzienne, zdrowe śniadanie jest bardzo ważne dla funkcjonowania organizmu.

            To był bardzo miły, wspólnie spędzony czas.    

            Aleksandra Czechowicz

          • Projekt "Klasa w terenie"

            11.10.2023

            Klasa 2a i 2b rozpoczęły realizację projektu ,,Klasa w terenie", którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Wykonaliśmy zadania poprzez zbieranie darów jesieni, które potrzebne były do stworzenia zielników.           

            Aleksandra Czechowicz Grażyna Chlebicka

          • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie"

            09.10.2023

            GZS w Dobiegniewie podejmuje wyzwanie i zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i weźmie udział  w  IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI AKCJI                    „PRZERWA NA CZYTANIE”.

            Jest to akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie w ramach kampanii społecznej

              "Cała Polska Czyta Dzieciom"

            27 października wszyscy uczniowie, nauczyciele, administracja czytają książki. Prosimy,  aby każdy uczeń klas IV-VIII, liceum  i szkoły branżowej przyniósł  w tym dniu do szkoły wybraną książkę, którą z przyjemnością czytałby na przerwie. Zachęcamy do korzystania  ze zbiorów biblioteki szkolnej.    Dla najmłodszych uczniów z klas I-II będzie zorganizowana strefa czytania, w której zaproszeni goście odczytają wybraną książkę.  Dla wszystkich  klas będą przygotowane konkursy. Szczegóły dotyczące akcji zostaną przekazane wychowawcom.

                                                                                              Organizatorzy:

                                                    p. Edyta Dudyk, p. U. Czupryniak,  p. Beata Stolarczyk