• Klasy szóste w Farmie Kalina

            14.05.2024

            Szóstoklasiści wraz z wychowawcami regenerowali siły przed intensywnym okresem związanym z zakończeniem roku szkolnego na Zielonej Szkole w „Farmie Kalina”. Wśród licznych atrakcji największym powodzeniem cieszył się park linowy. Dużo emocji wywołały sporty wodne i  paintball laserowy. Uczniowie mieli okazję nauczyć się wykonywania wyrobów z miedzi i gliny, piekli pizzę.

            Wspólne spędzone dni nie tylko sprzyjały integracji uczniów, dały też okazję do pokonywania lęków i słabości.

            Dziękujemy p. Agnieszce Jacków za pomoc w opiece nad dziećmi.

          • Wyjazd klas czwartych

            16.05.2024

            6.05.2024 r. uczniowie klas czwartych: A oraz B wraz z wychowawcami, p. Sylwią Wróblewską -Bekałą i p. Urszulą Czupryniak z opiekunami: p. Edytą Dudyk, p. Moniką Maćków, p. Dorotą Pater uczestniczyli w wyjeździe do kina.Obejrzeliśmy film pt. Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka. Było zabawnie, momentami bardzo wzruszająco i oczywiście edukacyjnie - dzieci przekonały się, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość. Po seansie nie mogło zabraknąć czasu na przystanek w McDonalds... ;) Zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy w doskonałych humorach. :)

          • Zagroda Młyńska w Bogdańcu – wycieczka 7.05.2024

            08.05.2024

            Kontynuacją działań związanych z Dniem Ziemi była wycieczka dla klas młodszych naszej szkoły do Bogdańca. Znajduje się tam ciekawa zagroda, a w pobliżu przyrodnicza ścieżka dydaktyczna. Zagroda to unikatowe już miejsce, gdzie zobaczyć można koło młyńskie, urządzenia do mielenia zbóż, zabytkowo wyposażone mieszkanie młynarza. W obejściu są pomieszczenia, w których zgromadzono liczne urządzenia do pracy w gospodarstwie, polu i ogólnie życiu na wsi. Można było zobaczyć pszczele barcie, piece chlebowe i inne niespotykane już teraz rzeczy. W zbiorach zagrody, która pełni funkcje muzealne każdego roku po Wielkanocy można podziwiać najciekawsze pisanki  tematycznego ogólnopolskiego konkursu w Gorzowie Wlkp. Tak też było i teraz. A do tego nad szumiącym strumykiem piękne rekreacyjne miejsce  na wspólne ognisko.

          • Wycieczka klas 3a i 5c

            07.05.2024

            Klasy 3a i 5c odwiedziły 6 maja gospodarstwo agroturystyczne Maslejland, gdzie zadbały o dobre relacje i popracowały nad komunikacją. Wyjazd ten był nagrodą wygraną w konkursie "Most i mur w relacji rówieśniczej- co buduje, a co niszczy relacje rówieśnicze". Dziękujemy gospodarzom za ugoszczenie nas i przygotowanie wspaniałych zabaw. Wróciliśmy zrelaksowani i bogatsi w nowe doświadczenia 🙂

          • Radosny Patriotyzm

            07.05.2024

            Tradycyjnie 3 maja nasza drużyna pełniła służbę podczas uroczystości gminnych. Harcerki rozdawały Kokardy Narodowe, a harcerze pełnili wartę przy pomniku Czynu Żołnierskiego. Po Mszy Świętej wspólnie MDP przeszliśmy na Plac  T. Starca, na którym odbyło się uroczyste ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Cieszy fakt, że aż 4 osoby z naszej drużyny wstąpiły do OSP. Harcerstwo i Straż Pożarna to służba dla społeczeństwa. Gratulujemy naszym koleżankom i koledze, że potrafią łączyć swoje pasje działając w obydwu jednostkach.

            Radosny Patriotyzm to nie tylko służba. Harcerze podejmują wiele innych działań; udział w Rajdach rowerowych organizowanych w tym czasie w naszej gminie, wykonanie w domu biało-czerwonych deserów dla rodziny, zdjęcie z flagą Polski, zdobywanie tropu zuchowego Europejczyk/Europejka czy sprawności Młody Patriota/Patriotka.

          • Dzień Ziemi

            06.05.2024

            Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Dobiegniewie w klasach 1-6 tradycyjnie rozpoczęła zbiórka elektrośmieci. To też kolejny rok edukacji w różnych formach co do zdobywania przez uczniów umiejętności segregacji śmieci ( w tym filmy, quizy, karty pracy, dyktando), spotkanie z pracownikiem Celowego Związku Gmin. 

            Delegacje uczniów klas 4-6 zostały zaproszone przez Nadleśnictwo Głusko do sali Muzeum Woldenberczyków na niezwykle ciekawy wykład ornitologa p. Adama Wasieczki pt. ,,Sowy naszych lasów ". 

            Bardzo ekscytującą formą nauki i zabawy oraz rywalizacji była gra ,,Milionerzy- przyroda Polska". 

            Czeka nas jeszcze przyrodnicza wycieczka do Bogdańca oraz II etap dyktanda przyrodniczego. 

          • Konkurs matematyczny Złota Żaba

            06.05.2024

            W 16 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXI konkursu matematycznego Złota Żaba obejmującego województwo wielkopolskie i lubuskie. Do II etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy 8a Timofii  Yatsenko. II etap konkursu odbył się 2.03.2024r w Swarzędzu. W II etapie konkursu uczeń otrzymał wyróżnienie i został zaproszony do udziału w uroczystości  ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród i wyróżnień w dniu 20.04.2024r.

            Opiekun ucznia : nauczyciel matematyki Jan Pawelski

          • Wycieczka do Owczogrodu w Rudnicy.

            01.05.2024

            Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Owczogrodu w Rudnicy.

            Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji. Poznali różne rasy owiec, sposoby ich dojenia i strzyżenia.   Mieli możliwość obejrzeć pokaz zaganiania owiec przez pracowitego psa rasy Border Colie.  Następnie uczniowie wzięli udział w poszukiwaniach złotej wełny w labiryncie z siana.

            Na obiad czekały na nich gorące kiełbaski 

            Na miejscu odbyły się również zawody w strzyżeniu owiec, które przyniosły wiele radosnych emocji.   

            Dzieci usłyszały mnóstwo ciekawych opowieści na temat życia owiec oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej owczej wełny.

            Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni.

          • Obchody 81 rocznicy powstania w getcie warszawskim

            05.05.2024

            W piątek 19 kwietnia 2024 klasy 7a i II LO uczestniczyły w obchodach 81 rocznicy powstania w getcie warszawskim, które odbyły się w naszym muzeum - Muzeum Woldenberczyków. Spotkanie poprowadził dr. hab. Przemysław Słowiński - prorektor ds. kształcenia Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

            Swoją prelekcję rozpoczął od przedstawienie dziejów polskich Żydów, następnie zapoznał młodzież z sytuacją Żydów w czasie II wojny światowej oraz powstaniem w Warszawie getta i zbrojnym wystąpieniem żydowskich podziemnych formacji zbrojnych na terenie warszawskiego getta od 19 kwietnia do 16 maja 1943. Wyjaśnił również, symbol składania żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta, który stał się początkiem przywracania pamięci o tym powstaniu.

            Po wystąpieniu profesora młodzież obejrzała animowany film „Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall. Film przedstawiał losy Marka Edelmana – w okresie II wojny światowej: jako gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwijała się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – kiedy powstawał o nim reportaż. Na koniec młodzież obejrzała wystawę w muzeum.

            Marta Kozłowska, Jolanta Kadler