• Rok szkolny 2019/2020

• 5 grudnia 2019r. odbyły się w Sulechowie drużynowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szachach szybkich. Na rozegranie partii każdy zawodnik miał 15 minut. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1. Marcelina Górska
          2. Marcin Górski
          3. Norbert Łojko
          4. Michał Zając

Po niezmiernie trudnych rozgrywkach nasza drużyna zajęła XI miejsce na 21 startujących . Potykaliśmy się z drużynami z Zielonej Góry, Markowa, Międzyrzecza, Sulęcina, Wężysk i Sławy. Dobieranie drużyn odbywało się komputerowo.  Wszystkie swoje partie wygrała Marcelina Górska.   Uczestnikom gratulujemy.

Powiatowe Eliminacjach Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

6 listopada drużyna chłopców w składzie: Bełezina Elias, Czarnuszko Aleksy, Galina Antoni, Jeziorski Kacper, Kopacewicz Patryk, Mączka Igor, Pomostowski Kamil, Staszak Michał, Szymoniak Oskar uczestniczyła w Powiatowych Eliminacjach Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku, które jak co roku odbyły się na Orliku w Strzelcach Kraj. Chłopcy w finale kategorii U-12 spotkali się z SP2 Drezdenko.Wregulaminowym czasie padł remis 1:1. Niestety, w serii rzutów karnych przegrali 9:8 i ostatecznie zajęli II miejsce. Dwa dni później w tym samym turnieju w kategorii U-10 startowali ich młodsi koledzy, którzy pokonali wszystkie zespoły z powiatu strzelecko-drezdeneckiego i zajęli I miejsce. W nagrodę w przyszłym roku będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim. Drużyna grała w składzie: Bełezina Samuel, Kozerski Szymon, Krygier Nataniel, Pasieka Artur, Rogalski Wiktor, Rozmarynowski Kacper, Wiśniewski Oleg, Włodarczyk Karol i Zając Michał.

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców.

13 listopada w sali gimnastycznej SP1 w Strzelcach Kraj. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców. W kategorii klas IV-VI nasza drużyna w składzie: Przydalski Kornel, Kosowski Kamil, Kopacewicz Patryk, Pajdowski Kacper, Kudła Jakub, Pietrzak Oliwier, Staszak Michał przegrała w finale z gospodarzami turnieju i ostatecznie zajęła II miejsce. Nasi starsi uczniowie z klas VII i VIII okazali się najlepsi i zajmując I miejsce w tym turnieju, awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 29 listopada w Brójcach. Rywalizując w gronie 6 zespołów, sprawili tam miłą niespodziankę, zajmując  ostatecznie II miejsce i wraz z gospodarzami turnieju z Brójc, wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 9 grudnia w Babimoście. Naszą szkołę w obydwu turniejach reprezentowali: Ryżyk Maciej, Kołodziejczyk Oliwier, Osikiewicz Oliwier, Wiśniewski Alan, Kamiński Michał, Zając Stanisław, Jeziorski Cezary i Grocholski Patryk.

22.11.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w drużynowych Mistrzostwach Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w szachach. Organizatorem zawodów było Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich. Celem rozgrywek była popularyzacja sportu szkolnego i szachowego oraz wyłonienie najlepszych drużyn na finały wojewódzkie, które odbędą się 5 grudnia w Sulechowie. Zawody rozgrywano systemem kołowym „każdy z każdym” w tempie gry po 15 minut dla zawodnika. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1. Marcelina Górska.
          2. Marcin Górski.
          3. Artur Pasieka

Podczas rywalizacji zdobyli II miejsce i wywalczyli awans na finały wojewódzkie.

4 października 2019r. na terenach przyległych do Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie startowali w czterech grupach wiekowych i zajęli następujące miejsca.

Klasy IV-VI dziewczęta         II miejsce

Klasy IV-VI chłopcy              V miejsce

Klasy VII-VIII dziewczęta     IV miejsce

Klasy VII-VIII chłopcy          II miejsce

Wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.